Etiket Çözüm Merkeziniz

2020’de Etiket Eğilimleri

Markanızı 2020’de etiket eğilimleri iledaha ileriye taşımak söz konusu olduğunda, görsel olarak en etkili yollardan biri benzersiz bir ürün etiketi oluşturabilmektir. Geçtiğimiz yıl, teknolojik yeniliklerle ürün etiketlerinin üretimi 2020’ye kadar daha heyecan verici etiket trendleri ile büyük ilerlemeler kaydetti .

 

1. Biyobozunur etiket malzemeleri

Plastik içermeyen bir ortama doğru hamle, 2020’de plastik kirliliğinin etkileri daha da belirginleştikçe ivme kazanmaya devam edecektir. Bu, etiket üretimi için biyolojik olarak bozunur malzemelerin kullanımında bir artış beklediğimiz etiket sektörünü kapsayacaktır. Denenmekte olan geleneksel malzemelere alternatifler arasında yosun esaslı plastikler gibi maddeler yer alırken, geri dönüştürülmüş malzeme de popüler bir seçenektir.

 

 

 

 

 

2 . Minimum adetlerde üretim 

Bu 2019’a doğru bir trenddi ve hem etiket kullanımı hem de tasarımda 2020’ye kadar devam edecek. Ambalajlamadaki minimalizm, dikkati çeken ancak çok fazla ayrıntı vermeyen daha basit etiket türlerini göreceğimiz anlamına gelir. Müşteriler tarafından istedikleri minimum adetlerdeki etiket üretim talebi her geçen gün dahada artmaktadır.

 

3. Akıllı etiket

Azalan ambalaj kullanımı ve artan dijitalleşme doğrultusunda, akıllı etiketlerin ortaya çıkması 2020’ye kadar artış göstermeye devam edecektir. Artırılmış gerçeklik (AR), bulut etiketleme, sahteciliğe karşı paketler, takip ve izleme teknolojisi gibi unsurlar bu ihtiyacı dahada artırdı. AR özellikli etiketler, markanın çevre dostu uygulamalara olan bağlılığını sergileyerek müşterileri marka ayrıntıları hakkında eğitecektir. Tüketiciler bir akıllı telefon kullanımıyla, malzemeler, önerilen tarifler ve marka bilgileri gibi her türlü ürün bilgisine erişebilir, böylece marka sadakati güçlenir ve satışlar artar. Bu aynı zamanda minumun etiket taleplerinede karşılık vererek ideal bir destek sağlar

 

4. Yenilebilir etiketler

Gıda ürünleri için yenilebilir etiket kullanımının artmasıyla plastik ambalajın azalmasında bir adım daha ileri gidilmiş olur. Bu durum, plastik kullanmadan etiketleme sorununu çözen yenilikçi bir etiket tasarımıdır. Bu, etiket doğrudan ürüne uygulandığında özellikle taze ürünler ve unlu mamullerle iyi çalışır. İşte bu etiketleme biçimi benzersiz eşsiz bir kolaylık sağlar.

5. Özelleştirilmiş etiketler

Şirketler kitlesel olarak pazarlanan çekiciliği tercih etmek yerine etiketlerini özelleştirmeyi tercih ettikleri için 2020’de etiket eğilimlerini genişleteceklerdir. Etiket tasarımı, boyutu, şekli ve rengi tamamen özelleştirerek rakiplere karşı karşı üstünlük elde etmek için benzersiz bir görüntü sağlayarak ideal bir sonuç elde edeceklerdir. Bu çevre dostu, yenilikçi trendlerden bazılarını ürün etiketlerinize dahil ederek markanızın Yeni Yıl’da öne geçmesini sağlayın.

Etiket firması olarak ileri teknolojik makina parkurumuz  ile müşterilerimize; şeffaf etiket, içten yapıştırmalı etiket, opak etiket, gümüş yaldız etiket, folyo etiket, altın yaldız etiket, pvc etiket, çeşitlerimiz ile en iyi tasarım ve etiket baskı hizmeti vermekteyiz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi ya da fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.