Etiket Çözüm Merkeziniz

Etiket Tasarımınızı Hazırlarken Bilmeniz Gereken Tasarım İpuçları

Etiket tasarımınızı, kendi başınıza halletmeye çalışmanız zor bir proje olabilir. Etiket baskısı konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir baskı şirketi olan Askar etiket iyi bir tasarım çalışması için ilk yardımcınızdır. Yinede kendiniz tasarlamak durumunda kalırsanız, süreci daha rahat ve daha keyifli hale getirmek için yapabileceğiniz birkaç bilgiyi sizler ile paylaşalım.

Etiket Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir

A. Yüksek Çözünürlüklü Görüntüler Kullanın

Etiket tasarım projeniz için yüksek çözünürlüklü görüntüler fotolar kullanın. Bu işlem baskı sonrasında, fotoğraflarınızın profesyonel ve net görünmesini sağlayacaktır. PNG ve GIF görüntüleri yüksek çözünürlükte basılamadığından, tercih edilen JPEG dosyasıdır. Tüm fotoğrafları 300 dpi’nin üzerinde tutmaya çalışın.

 

B. Logonuzu Öne Çıkarın

Logonuz, özel etiketinizdeki ilgi odağı olmalıdır. Tasarımın ortasına veya üst kısmına yerleştirin ve dahil edilen diğer resimlerden öne çıkacak kadar büyük olduğundan emin olun. Markanız giderek muşteri tarafından daha iyi tanınacaktır.

 

C. Doğru Boyutlandırma

Boyutlandırmadan önce ürününüzün ambalajını ölçmeniz oldukça önem taşır. Böylece, ambalajınızın da boyutlarına uyumlu olacak tarzda ideal bir etiket ölçüsü belirlemiş olursunuz. Doğru ölçüm yapmak gelecekte size zaman kazandıracak ve boyutla ilgili ayarlamalar yapılmasını önleyecektir.

 

D. Etiketinizi CMYK Renkleriyle Oluşturun

CMYK renkleri veya cam göbeği, macenta, sarı ve siyah, etiket baskısı için standart renk düzenidir tasarım yaparken özellikle buna dikkat etmeniz gerekir. RGB (kırmızı, yeşil, mavi) renkleri kullanarak hata yapmayın.

 

E. Etiket Yönetmeliği ve Yasalarını Araştırın

Gıda ürünleri gibi bazı ürünler özel etiketleme düzenlemeleri gerektirir. Bu gerekliliklere uyulmaması durumunda daha sonra yasal bazı sorunlara neden olabilir. Kendinize zaman kazandırmak için tasarım sürecine başlamadan önce etiketleme yönetmeliklerini araştırarak işe başlayın.

F. Vektör Grafiklerini Kullan

Kaliteli ve net bir etiket baskısı elde edebilmek için tasrımınızı vektörel olarak hazırlayın. Artık etiket tasarımını daha iyi anladığınıza göre, etiketinizi kaliteli bir baskıya hazır hale rahatlıkla getirebilirsiniz.

Etiket firması olarak ileri teknolojik makina parkurumuz  ile müşterilerimize; şeffaf etiket, içten yapıştırmalı etiket, opak etiket, pvc etiket, folyo etiket, altın yaldız etiket, gümüş yaldız etiket, çeşitlerimiz ile en iyi tasarım ve etiket baskı hizmeti vermekteyiz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi ya da fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.