Etiket Çözüm Merkeziniz

Etiket ve pazarlamadaki mükemmel etkisi

Ürün pazarlaması söz konusu olduğunda, etiket tüketiciler için en etkili karar verme faktörlerinden biri haline gelir. Etiket ve pazarlamadaki mükemmel etkisi hem terminoloji hem de ideal tasarımı aracılığıyla kitlenin dikkatini anında çekmenin görsel bir yoludur. Gerçekten etkili bir etiket, marka bilinirliği sağlayacak ve ürününüzü diğer birçok rakibin önüne taşıyacaktır. İşte etiket için büyüleyici terminoloji söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken bazı hususlar .

Şeffaf içerik bilgileri

Seçkin tüketiciler tam olarak ne satın aldıklarını bilmek isterler; Bu en dinamik pazarlama perspektifi gibi görünmese de, ürünün içindekiler hakkında açık bir terminoloji kullanmak ürünü satın almada rahatlıkla öne çıkaran ideal adımlardan biridir!

 

 

 

 

 

 

 

 

Katma değer terminolojisi

Etiketiniz, ürününüzü diğerlerinden ayıran şeydir ve bunu yapmanın yollarından biri, markanızın değerini ifade eden ve tüketicilerle ilişkiyi teşvik eden terminolojiyi dahil etmektir. Göz önünde bulundurulması gereken popüler terminoloji, ‘yeni’, ‘geliştirilmiş’, ‘tanıtan’, ‘değer’, ‘kanıtlanmış’, ‘gerçek sonuçlar’, ‘güvenli ve etkili’ veya ‘premium’ içerir.

Knorr

 

Promosyonlar

Sektörünüzde yeniyseniz veya öne çıkmayı düşünüyorsanız, yarışmalar veya indirimli fiyatlar her zaman dikkat çekmek için ideal bir yoldur. Yarışma ödüllerini tanıtmak ve daha fazla tüketici ilgisini teşvik etmek için ürün etiketinizi kullanın. ‘Ücretsiz’, ‘bonus’, ‘flaş satışı’, ‘ekstra’, ‘bir tane ücretsiz al’ ve ‘daha fazla’ gibi kelimeler ile müşterilerinizin dikkatini rahatlıkla çekebilirsiniz.

BedavaSağlıklı ve çevreci bir tanıtım ve tasarım sunun

Şu anda en büyük tüketici eğilimi daha sağlıklı daha doğal seçenekler üzerinedir, bu nedenle ürününüzün sağlıklı ve çevreye duyarlı özelliklerini vurgulayan terminolojiyi dahil etmeniz önemlidir. Bazı iyi örnekler arasında ‘serbest aralık’, ‘GM içermeyen maddeler’, ‘yapay renk ve aroma maddeleri içermeyen’, ‘% 100 geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış ambalajlar’, ‘daha sağlıklı alternatif’,  ‘düşük sodyum’, ‘düşük GI’ ve ‘düşük kolesterol’.

Düşük GI

 

Pratik öneriler
Tüketiciler, ürünün nasıl kullanılacağı konusunda hazırlanma ipuçları, önerilen baharatlar veya lezzetli tarifler gibi yararlı önerileri önemserler. ‘Bunu dene…’, ‘uygun’, ‘hazırlaması kolay…’, ‘yemeğinizi renklendirin…’, ‘…’ ve ‘keşfet’ gibi terminolojiyi dahil edebilirsiniz.

 

Akıllı tasarım

Bir ürünün etiketinde akıllıca bir tasarım dikkat çekmek zorundadır. Tüketiciler genellikle etiket inovasyonunu ve ideal sadelikteki tasarımını sevdikleri için bir ürün satın alırlar. Yukarıdaki tüm unsurları düşünebilir ve güzel bir tasarım oluşturabilirseniz, kazanan siz olursunuz.

 

 

 

 

 

 

 

Ürün etiketinizin pazarlama gücünü asla hafife almayın !

Etiket firması olarak ileri teknolojik makina parkurumuz  ile müşterilerimize; şeffaf etiket, içten yapıştırmalı etiket, opak etiket, gümüş yaldız etiket, folyo etiket, altın yaldız etiket, pvc etiket, çeşitlerimiz ile en iyi tasarım ve etiket baskı hizmeti vermekteyiz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi ya da fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.