Etiket Çözüm Merkeziniz

Etiket / Sticker Faydaları

Firmanın Reklamını Yapar

Etiket / Sticker ürünlerin kimliği olarak görüldükleri için genellikle markaların reklamını yapması için tercih edilir. Müşteriye ürünlerle ilgili bilgi vermeyi sağlayan ürün etiketleri; ürünlerin daha çok satılmasına ve müşterinin güvenlerinin kazanıp firmaya duyulan isteğin arttırılmasına katkıda bulunur. Ürün etiketlerinin tasarımı markalar arasında ki farkı belirler. Bu nedenle ürün ambalaj etiketleri firma kimliği olarak nitelendirilmekte ve bir reklam amacı olarak görev yapmaktadır.

Markaların Rekabetini Arttırır

Her ne kadar etiket / sticker dendiğinde akla büyük markalar gelse de; ürün etiketleri küçük ve gelişmekte olan firmalar için de oldukça önemlidir. Müşteriler ile bağlantı kurmak isteyen firmalar şirketini en doğru şekilde tanıtmak; marka sloganlarını duyurmak, daha büyük firmalara yaklaşmak için ürün etiketlerinin reklam kısmından yararlanabilirler. Ürünlerin nasıl kullanılacağını da gösterdiği için ürün etiketleri tek seferde çoklu fayda sağlamak isteyen firmaların ihtiyaç duyduğu reklam açığını gidermektedir.

Ürünleri Tanıtır

Üretici firmaların ve müşterinin arasında güvene dayalı bir ilişki kurulmasını sağlayan etiketler; ürünlerle ilgili önemli bilgileri müşterilere aktarmanın en az maliyetli yöntemidir. Ürünler ile ilgili detaylar içeren, markaların müşterilere tanınması ile ilgili sinyaller veren ve sonuç olarak markaların reklamı olan etiketler müşterinin seçme özgürlüğünü arttırır. Bu sebeple etiketlerin basımının en iyi şekilde yapılması; firmanın en doğru şekilde müşteriye aktarılması ve tüketicilerle kurulan bağı güçlendirmesi gerekir.