Etiket Çözüm Merkeziniz

Mat veya Parlak Laminasyonlar – Hangisi Daha İyi?

Mat veya Parlak Laminasyonlar – Hangisi Daha İyi?

Etiket siparişi vermeye hazırsınız, ancak müşteri hizmetleri mat veya parlak bir etiket isteyip istemediğinizi soruyor. Ana malzeme, beyaz, şeffaf veya gümüş olsun, mat, yarı parlak veya parlak bir yüzeye sahip olarak tanımlanacaktır. Çoğu durumda, kaliteli polyester veya pp malzemelere kaliteli bir baskı uygulandığında işinizi rahatlıkla görecektir.
Etiket katmanlarının şeması: astar, yapışkan, yüz stoğu, son kat, laminat
ANCAK — baskıyı örtmek ve sürtünme veya çizilmeye karşı uzun süreli korumak için laminasyon kaplamanız gerekebilir. Bir laminat, yani film kaplaması, su geçirmez bir koruma katmanı sağlar ve genellikle sert kimyasallara ve çözücülere karşı iyi bir engeldir. Bununla birlikte, etiketinizin görünümünü tamamen değiştirebileceğini anlamak önemlidir.

• Parlak bir etiket stoğu üzerine mat bir laminasyon kaplamak onu matlaştırabilir ve bazen tam da ihtiyacınız olan şey budur – örneğin, metalik bir polyester üzerine basılmış bir barkodu kolayca taramak için parlak olmayan bir kaplama en iyisidir. Daha saten veya ayaz kaplamalı bir laminat parlamayı ve tarayıcıyı bozabilecek yansıtıcılığı azaltır. Genellikle yarı parlak veya mat bir kaplama daha keskin görünür ve renklerin daha derin ve daha parlak görünmesini sağlar. Mat laminasyon, mürekkebi ultra pürüzsüz bir malzemeden daha iyi tutma eğiliminde olduğundan, genellikle etiketinizde de el yazısı yapmanızı sağlar.

• Bir mat etiketin üzerine parlak, kristal berraklığında bir laminat koyarsanız, ışık etiketten yansıdığı için daha fazla dikkat çekebilir. Zengin ve heyecan verici görünüm sağlıyor. Parlak laminasyonlar genellikle daha ucuzdur. Termal transfer baskı için özel olarak yapılmış parlak laminatlar bile vardır; pürüzsüz yüzeyleri yüksek kaliteli baskı sonuçları sağlamak için tasarlanmıştır.  UV ışığına dayanıklılık için , sadece uzun süreli dış mekan maruziyeti için yapılmış parlak bir laminasyonlarda mevcuttur.

Etiketlerinizi uyguladığınız kap veya yüzey, bir laminasyon veya etiket malzemesi için neye ihtiyacınız olduğunu belirlemeye de yardımcı olabilir. Örnek olarak, zarif bir görünüm vermek için şeffaf bir plastik şampuan şişesinde etiketsiz bir görünüm isteyebilirsiniz. Şişenin buzlu bir yüzeyi varsa, mat bir laminat muhtemelen daha iyi bir seçenek olur.

Bununla birlikte, etiketinizin basılı bilgilerini korumak veya bir etiket termal transferini yazdırılabilir hale getirmek için mürekkeplerin üzerine bir vernik ekleyebilirsiniz. vernikler en iyi iç mekan uygulamaları için veya etiketlerin çok fazla neme maruz kalmayacağı yerlerde kullanılır. Verniklerin bir başka önemli özelliği, özellikle çok fazla etikete ihtiyacınız varsa, laminasyonlara göre daha ucuz olmalarıdır.Sonuç olarak, nihai etiket kararınızı vermeden önce, etiketin yüzeyini ve etiketinizin en uzun süre dayanmasını sağlamak için neye ihtiyacınız olduğunu düşünmeniz önemlidir.

Etiket firması olarak ileri teknolojik makina parkurumuz  ile müşterilerimize; şeffaf etiket, içten yapıştırmalı etiket, opak etiket, gümüş yaldız etiket, folyo etiket, altın yaldız etiket, pvc etiket, çeşitlerimiz ile en iyi tasarım ve etiket baskı hizmeti vermekteyiz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi ya da fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.